KONST / Litografier / Färglitografi / collage 14936186
nr 1493 6186
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Färglitografi / collage, Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop:
14.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:29:53
26/9 19:24:54
26/9 19:25:15
- Klassiska
26 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska